VE NİHAYET TARİFNAME.NET :)

Yazar: SEDA

İlk blog açmaya karar verdiğim zaman çok düşünmüştüm acaba com yada net uzantılı bir adres mi alsam diye… Her ne kadar blogları takip etmeyi çok sevsem de, blog yazarı olmak farklıydı ve ben bunu istediğim gibi yürütebilir miyim veya sıkılıp bir yerde bırakır mıyım gibi sorulara o an cevap veremediğim için bloggerla başlamıştım bu maceraya. 1,5 senelik bu zaman dilimi içerisinde çok şükür ki herşey iyi gitti ve ben bu işi çoook fazla sevdim.

Blog sevenler bir şekilde bana ulaşabiliyorlardı ancak bloglardan bihaber insanların sayısı oldukça fazla ve ben adresi verme konusunda sıkıntı yaşıyordum. Harfleri kodlamalar, “Blok değil sonu Giresun’un g’si olacak” lar, “En iyisi sen Google’a Tarifname yaz, çıkar” çözüm önerileri de, “Ya şunun daha kolay yolu yok mu?” sitemlerine yetersiz kalıyordu. Yapabileceğim en iyi şey deyip nihayet 1 ay önce tarifname.net alan adını tescil ettirdim. Fakat bu sefer de domain kaydı yapan firma bana blogger üzerinden nasıl bir ayarlama yapacağım konusunda yardımcı olmak istemedi. Sanırım bunun onlara bir faydası dokunmayacağından, sadece anasayfaya yönlendirme yapabileceğimi söyleyip başlarından savma yolunu seçtiler.

Sonuçta 1 ay gecikmeli de olsa bugün ayarlarımı -kendi çabalarımla- yapmayı başardım ve artık www.tarifname.net adresine tıklandığında blogum sorunsuz bir şekilde açılıyor.

Duyanlar, duymayanlara duyursunlar :))

EKLENTİ: Yukarıda blogun sorunsuz açıldığını söylemiştim fakat bazı fotoğrafların görünmemesi gibi bir problem söz konusu. 1-2 gün için bu tür problemlerin normal olduğunu düşünüyorum. Görmek istediğiniz açılmayan fotoğrafların üzerlerine tıklayarak başka sayfada açılmalarını sağlayabilirsiniz.