Prensesimizin Doğumgünü Pastası

by SEDA on 24 Temmuz 2007 · 13 comments

in Kekler / Pastalar

>serra1

Günlerdir kitaplardan, dergilerden, internetten pastalar gösterip “Halacım sana hangi pastayı yapıyım?” diye sorduğum ama “İstemiyyomm, baştaa” deyip bir türlü birini beğenemeyen yeğenime doğumgününde yaptığım pastayı tatile gider ayak eklemek istedim.

serra2

Herzaman kullandığım pandispanya için bu sefer portakal suyu yerine 1 çay bardağı evde hazırlanmış vişne suyu kullandım. Kremasını yine çikolatalı yapıp 2 tane küp küp doğranmış muzu katlar arasına döşedim.

serra3

Bu pastanın benim için diğerlerinden farkı, ilk defa figür çalışmam oldu. Bu yüzden peri kızını hazırlamak 1,5-2 saat kadar vaktimi aldı. Bunu da önceden tahmin ettiğim için bir gece önceden hazırladım. Ortaya çıkacak figürün komik olabileceği hatta hiçbirşeye benzememesi endişesini fazlaca yaşadım ama peri kızı şekillendikçe çok da keyif aldım. Zaten çocuklar için pasta yaparken ben çok eğleniyorum :)

{ 13 comments… read them below or add one }


Fatal error: Cannot assign by reference to overloaded object in /home/tarifna/public_html/wp-content/themes/thesis_18/thesis_18/lib/classes/comments.php on line 176