Muzlu Puding Pastası

by SEDA on 26 Nisan 2007 · 13 comments

in Kekler / Pastalar

>muzlu_pudingli_pasta

Okul zamanlarında arkadaşlarımı eve davet etmek ve misafirlerimi kendi yaptıklarımla ağırlamak büyük keyifti benim için. Geçenlerde kardeşim arkadaşını davet ettiğinde o günleri anımsadım ve yine aynı keyifle birşeyler yapmaya çalıştım. Kendimi o günlere dönmüş gibi hissedince bir anda aklıma muzlu puding pastası geldi. Yanlış hatırlamıyorsam puding paketinin arkasından bulduğum tarifi, kolay ve lezzetli olduğundan sıkça yapardım. Aradan zaman geçmesine ve pasta konusunda o günlere göre epey yol kat etmeme rağmen bu pasta bana yine çok güzel geldi :)

Malzemeler

2 paket muzlu puding
4-4,5 su bardağı süt
1 paket kakaolu bisküvi
1-2 muz
fındık kırığı

puding dilim

Pudingi sütle pişirip hazırlayın. Bisküvileri tek tek soğuk süt ile ıslatıp tek kat halinde bir borcama dizin. Üzerine pudinginden dökün. Araya muz dilimleri ve fındık koyun. Aynı işlemi bisküviler 3 kat olacak şekilde tekrarlayın. Kalan pudingi en üste döküp pastanın üzerini kaplayın ve süsleyin.

{ 13 comments… read them below or add one }


Fatal error: Cannot assign by reference to overloaded object in /home/tarifna/public_html/wp-content/themes/thesis_18/thesis_18/lib/classes/comments.php on line 176