Lorlu Kabak

Yazar: SEDA

>lorlu_kabak

Sevgili Vildan‘ın etkinlik konusunu öğrendiğimden beri kabakla ne yapabilirim diye düşüne düşüne etkinlik günü geldi. Aslında bir ara balkabağını kullanarak güzel birşeyler tasarladım ama bir türlü vakit bulup deneyemedim. Blog dünyasında geçmişim çok değil ama etkinlik için birşey yapmamak beni rahatsız etti sanki. Akşamüstü markete gidip kabak, peynirciye uğrayıp lor aldım ve alelacele birşeyler yaptım. Çok pratik ve kabak severler için denemeye değer bir tarif çıktı ortaya.

Hava kararmadan resmini de çekeyim diye acele ettiğimden ölçüleri biraz düşüncesizce kullandım. Yani kremayı fazla, yumurtayı az koydum. Ben yine de kullandığım ölçüleri yazacağım. Eğer piştiğinde daha birbirine yapışık olsun isterseniz; kremanın yarısını, yumurtanın 2 katını kullanın derim.

Malzemeler

3 kabak
1 kutu krema
250 gram kaşar loru
2 yumurta
dereotu
tuz
kaşar peyniri rendesi

Kabakları küp küp doğrayıp haşlayın. Bir kasede loru, yumurtayı karıştırın. Krema, dereotu ve tuz ekleyin. Haşlanmış kabakları da ilave edip bütün malzemeleri birbirine karıştırdıktan sonra hafif yağlanmış ısıya dayanıklı bir kaba koyun. Üzerine rendelenmiş kaşar peynirini dökün ve önceden ısıtılmış fırında kızarıncaya kadar pişirin.