Kremalı Sebze Çorbası

by SEDA on 21 Eylül 2007 · 5 comments

in Çorbalar,Ramazan Tarifleri

Post image for Kremalı Sebze Çorbası

Son günlerde çevremde herkeste bir grip hali var ki bugün itibariyle artık ben de kendimi kötü hissetmeye başladım. Şu an bilgisayar başında oturup birşeyler yazmak bana öyle zor geliyor ki… Ama Ramazan bereketi blogumda da kendini göstermeli çünkü bu ara daha fazla tarif not edip, fotoğraflarını çekebildim. Hal böyle olunca hiç bekletmeden paylaşmak gerek diye düşünüyorum.

Küçüklüğümde annemin hiç hazır çorbalardan aldığını hatırlamıyorum. Ama son yıllarda artık alıp kendince eklemeler yaparak çok lezzetli çorbalar çıkarıyor ortaya. Bu da onlardan bir tanesi. Zaman darlığında yemekle uğraşırken, hazır olduğu hiç de anlaşılmayacak bir çorba yapmak isterseniz, buyurun.

Bu tür tariflerin devamı da gelecek…

Malzemeler

1 paket kremalı sebze çorbası (ülker bizim çorba kullandık)
2 bardak süt
2 bardak su
1-2 tatlı kaşığı tereyağı
1/2 havuç (rendelenmiş)
1/2 kırmızı biber (rendelenmiş)
1 yeşil soğan (ince doğranmış)

Suyu, sütü ve tereyağını bir tencereye koyup kaynatın. Toz halindeki çorbayı küçük bir kasede 4-5 yemek kaşığı su ile sulandırın ve kaynayan suya ekleyin. Havuç, biber ve soğanı da ilave edip karıştırın. Kuru nane ve biraz tuz ekleyin. 10-15 dakika kaynatın.

{ 5 comments… read them below or add one }


Fatal error: Cannot assign by reference to overloaded object in /home/tarifna/public_html/wp-content/themes/thesis_18/thesis_18/lib/classes/comments.php on line 176