Kolay Cheesecake

Yazar: SEDA

>kolay_cheesecake

Kasım ayına ekler tarifiyle başlamıştım, bu ayı yine bir tatlı tarifiyle uğurlamak istedim. Gerçi eniştemin rahatsızlığı, teyzemin sıkıntılı günler yaşaması nedeniyle keyifsiz bir ay oldu ama inşallah olumsuzluklar geride kalacak ve ben güzel günlerin verdiği huzurla satırlarımı yazacağım.

Malzemeler

1,5 paket eti burçak bisküvi
2-3 kaşık erimiş margarin
400 gr labne peynir
2 kutu krema
1 kutu meyveli jöle
1 paket dr.oetker meyveli sos

Bisküvileri robotta un haline getirin. Margarini ekleyip biraz daha karıştırın. Kelepçeli bir kalıbın dibine bastırarak yayın ve buzdolabına kaldırın.

Labne peynirini, kremayla birlikte çırpın. Ayrı bir yerde jöleyi 1 su bardağı sıcak suda eritip üzerine 1/2 su bardağı soğuk su ekleyin. Bunu peynirli karışıma döküp, iyice çırpın. Kalıbı buzdolabından çıkartın, karışımı sertleşmiş olan bisküvilerin üzerine dökün. 1 gün buzdolabında bekletin. Servisten 1-2 saat önce istediğiniz çeşit sosu hazırlayıp üzerine dökün.

Üzerindeki şekli vermek için; Az miktarda beyaz çikolatayı çok az krema ilavesiyle benmari usulü eritin. Yağlı kağıttan yapılmış külaha doldurun ve cheesecake üzerine alt alta düz çizgiler çizin. Çizgiler yatay haldeyken, kürdan yardımıyla boyuna bir aşağı bir yukarı doğru çizin. Bunu yaparken her defasında kürdanın ucunu temizlemelisiniz.

*** Jöle şekerli olduğu için tarifte şeker yok ama krema kıvamındayken tadına bakıp isteyenler birkaç kaşık pudra şekeri ilave edebilirler.