Fresh Express ve Rulo Mücver

Yazar: SEDA

Mutfakta az ya da çok vakit geçiren herkes için sanırım biraz sıkıcıdır rendeleme işlemi. Ne zaman birşeyler rendelemem gerekse işte o an benim için kabus başlıyor demektir. Mutfak robotunu dolaptan çıkartıp aparatlarını teker teker ayarlamaktan genelde üşendiğim için çoğu zaman rende denen pek de sevimli olmayan aletle dans etmek zorunda kalıyorum. Elimden kaymaması için büyük çaba sarfettikten sonra rendelediğim şeyler etrafa yayılmamış ve elimi de rendelemeden işimi bitirmişsem o günü şanşlı sayıyorum.

Yakın zamanda tanıştığım Moulinex Fresh Express bu sıkıntıma ilaç gibi geldi diyebilirim. Mutfakta gözünüzün önünde bir yerlerde, fazla yer kaplamayan, cici görüntüsüyle kendini pek sevdiren maharetli Fresh Express’in 5 farklı bıçağı (ince rende-kalın rende-ince dilimleyici-kalın dilimleyici-peynir rendesi) var ve çıkarılabilen bütün parçaları sizi hiç uğraştırmadan bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Mutfakta sizin de yeni bir yardımcıya ihtiyacınız varsa en yakın Tefal Shop’a uğrayıp bir tanışmanızı tavsiye ederim. Anneler gününe 1 gün kalmışken henüz hediye almamış olanlar içinse harika bir seçenek bence 🙂

DSC_2693 DSC_2696

Annemin yılbaşı sofrasında yer verdiği rulo mücveri çok beğenmiş ve mutlaka evde deneyip tarifini unutmamak için Tarifname’ye kaydetmeliyim demiştim. Aradan biraz zaman geçti ama dediğimi yaptım sonuçta 🙂

Malzemeler

2 kabak
2 yumurta
2 taze soğan
Yarım demet dereotu
1 yemek kaşığı un
Kimyon
Karabiber
Tuz

Servis için;
Sarımsaklı yoğurt
Dereotu

– Kabağı yıkayıp rendeleyin. Üzerine tuz serpiştirip karıştırın ve 1 dakika bekletin. Suyunu sıkarak bir kaba alın. Yumurtaları ekleyip karıştırın.

– Dereotu ve taze soğanları ince kıyarak kabaklara ekleyin. Un, karabiber, kimyon ilave edip karıştırın.

– Yapışmaz tavaya az miktarda sıvıyağ ile yağlayın. Karışımı tavaya döküp önlü arkalı hafif kızarıncaya kadar pişirin. Tavadan alıp rulo şeklinde sarın ve 2 parmak kalınlığında dilimleyin. Servis tabağına sarımsaklı yoğurt yayın. Üzerine rulo mücverleri dizi. Dereotu ve pulbiber serpiştirerek servis yapın.

DSC_2714