Çilekli Mousse

Yazar: SEDA

Çilek ve çikolata tartışılmaz en güzel ikilidir benim için… Bu ikilinin bir araya geldiği her tatlı güzel olsa da, bu tatlıyı diğerlerinden ayıran güzelliği; kolaylığı… Hele elinizin altında hazırda çilek püresi de olursa süre daha da kısalıyor. Eğer yoksa üzülmeyin, püreyi hazırlamak da son derece kolay zaten 🙂 Yumuşacık, lezzetli mi lezzetli çilekli mousse üzerindeki çikolata katmanı tatlıyı taçlandırıp, keyfe keyif katıyor.

Ben üzerinin süslemesi için bütün çilek ve altın rengi  sprinkle kullandım. Hazır olarak satılan ya da kendinizin hazırlayacağı çikolata rulolarını tatlının üzerine yerleştirerek de şık sunumlar yapabilirsiniz.

Malzemeler

200 ml krema

3 yemek kaşığı çilek püresi

Üzeri için;

150 gr bitter çikolata

150 ml krema

Çilek

Süsleme şekerleri

9370538656_bb88836023_c

 

-Kremayı çırpma kabına alarak mikserle koyulaşıncaya kadar çırpın. Çilek püresini ekleyerek spatula ile karıştırın ve servis kaselerine paylaştırın. Üzerini streç film ile kapatarak buzdolabında 1-2 saat soğumaya bırakın.

-Çikolatayı küçük parçalar halinde doğrayın. Kremayı sos tenceresine alarak ısıtın ve ocaktan alın. Bekletmeden çikolata parçalarını ekleyip eriyinceye kadar karıştırın. 10 dakika kadar bekletin.

-Çikolata karışımını çilekli kremaların üzerine kaşık kaşık dökerek paylaştırın ve buzdolabında soğutun. Çilek ve şekerler ile süsleyerek servis yapın.