Çikolata Soslu Waffle

Yazar: SEDA

Misafir ağırlamak hafta içine denk geldi mi, bir telaş alıyor ki beni, sormayın. Geçenlerde yine böyle bir durumda, tatlı yetiştirmem zaman açısından bana neredeyse imkansız geldiğinden hazır birşeyler sunmam gerek diye düşündüm. Elimin altındaki hazır waffle ile meyveli, kremalı ve çikolata soslu bir tatlı hazırlayıp sundum misafirlerime.

Carte D’or Krem Şanti ve Çikolata Sos kullanarak oluşturduğum tatlı en başta beni çok memnun etti. Zannımca Waffle’ın sadece yardımcı rol üstlendiği bu tatlının tadı damağımda kalınca, ertesi gün krem şanti ve çikolata sosunu bu sefer tek başına yaptım. Kuplara önce krem şanti, üzerine bolca çikolata sos döktüm ve afiyetle yedim 🙂

Özellikle profiterol için çok uygun olacağını düşündüğüm Carte D’or Çikolatalı Sos bundan sonrası için benim favorim. Piştikten sonra soğudukça kıvamı koyulaşan sosu her türlü meyve salatası, pasta ve tatlılarınızda kullanmanızı tavsiye ederim.

4 porsiyon

Malzemeler
8 waffle (veya kek dilimi, kedi dili bisküvi vs.)
1 paket Carte D’or Krem Şanti
1 paket Carte D’or Çikolatalı Sos
Çilek, yaban mersini, muz gibi meyveler

üzeri için;
File Antep Fıstığı

– Çikolatalı sos ve krem şantiyi paketin üzerindeki tarife göre hazırlayın.

– Tabaklara birer waffle yerleştirin. Üzerine 2 yemek kaşığı krem şanti ekleyin. Meyveleri dizin. Üzerine ikinci waffle’ı kapatın. Kalan krem şantiyi üzerlerine paylaştırın.

– Bolca çikolata sos döküp file fıstık serpiştirerek servis yapın.