Çikolata Böreği

Yazar: SEDA

Hafta içi sabahları uyanıp hazırlanmamı, evden çıkışımı (bana göre) kısacık bir süre içerisine sığdırıyorum. İstisna bir durum yoksa mutlaka birşeyler atıştırırım evden çıkmadan önce. Zaman kısıtlı olduğu ve genelde sabahları birşeyler yemek pek cazip gelmediği için çok da keyifli geçmiyor bahsettiğim bu zaman dilimi.

Ama hafta sonu gelince durum biraz değişir. Özellikle de pazar günleri kahvaltıyı oldukça önemsiyorum. Çok erken uyanmasam bile sofraya keyif katacak ekstra birşeyler hazırlamayı seviyorum. Mesela pazar kahvaltılarım için sıklıkla çikolata böreği yaparak bu pratik ve enfes lezzet ile kendimi şımartıyorum.

çikolatalı börek2

Bu sefer çikolata böreklerimi İglo Milföy ile deneyip sonucu sizlerle de paylaşmak istedim. Hem İglo milföyün nasıl da kat kat kabardığını görmeniz, hem de sevdikleriyle güzel bir lezzeti paylaşmak isteyenlere fikir vermesi için.

Malzemeler
6 milföy hamuru
6 tatlı kaşığı Nutella
Pudra şekeri

– Milföy hamurlarını derin dondurucudan çıkartıp 15-20 dakika oda sıcaklığında bekletin. Fırını 200 dereceye ayarlayın.

– Yumuşayan hamurların bir kenarına birer tatlı kaşığı Nutella yerleştirin ve üçgen şekilde kapatın. Yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizin ve kenarlarına çatalla bastırın.

– Börekleri kızarıncaya kadar yaklaşık 20-25 dakika pişirin. Fırından çıkartıp üzerine pudra şekeri serpiştirerek servis yapın.

çikolatalı börek1