Arnavut Ciğeri

by SEDA on 8 Şubat 2008 · 6 comments

in Et Yemekleri / Köfteler

Post image for Arnavut Ciğeri

Bir çok kişinin tuhaf surat ifedeleriyle sadece uzaktan bakmayı tercih ettiği sakatat yemekleri, benim için yemesi en keyifli lezzetler olmuştur çocukluğumdan beri. Kokoreç, işkembe çorbası, bumbar, beyin ilk aklıma gelen ve hiç reddetmeden her an yiyebileceğim yemeklerden. Ama aksime annem ne yerim ne pişiririm diyenlerden olduğu için, genelde bizim mutfaktan bu tür yemekler pek çıkmaz. Bir istisna olarak arnavut ciğeri yapılır senede bir kaç defa. Yanında kızarmış patates ve şöyle sumak, maydanoz karıştırılmış soğanla servis edilince, hem sofraya güzellik katar hem tadına hiç doyum olmaz.

İlginçtir, arnavut ciğeri yeme günü pazardır gibi gelir bana. Henüz pazar olmamışken tarifi yayınlayıp görenlere fikir olsun diye eklemeye karar verdim son anda. Fikir aklınıza yatarsa, istediğiniz miktarda kuşbaşı doğranmış ciğerleri, içine biraz tuz atılmış una iyice bulayıp kızgın bol yağda 2 dakika kadar kızartın. Dediğim gibi serviste yanında kızartılmış küp patates ve sumaklı soğanı unutmayın.

{ 6 comments… read them below or add one }


Fatal error: Cannot assign by reference to overloaded object in /home/tarifna/public_html/wp-content/themes/thesis_18/thesis_18/lib/classes/comments.php on line 176